CW047713

8594072273247

Skladem poslední kus, dodáme do 3 pracovních dní

311 Kč s DPH

349 Kč

38 Kč s DPH (11%)

Prorocká distopie o civilizaci inženýrů lidských duší

Kultovní satirická antiutopie Aldouse Huxleyho je zneklidňujícím, prorockým obrazem budoucnosti, které vládne genové inženýrství, všeobecná diktatura zábavy a chemicky navozovaného pocitu štěstí. Neveselé podobenství o civilizaci, která se pokusila hrát si na Boha a přetvořit k obrazu svému nejen přírodu, ale i lidskou duši, je jedním z nejpozoruhodnějších děl science-fiction minulého století. Ačkoli kniha vznikla v roce 1932, její poselství je v době experimentů s lidskými kmenovými buňkami, masové spotřeby a mocných médií, jejichž mantry pronikají do všech aspektů života, stále ostře aktuální. Londýn po roce 2540, ve kterém lidé uměle zvyšují svoji spokojenost za cenu ztráty citů a emocí, konfrontuje autor s prostorem Nového Mexika, dosud nepodrobené divočiny, kde přežívá člověk netknutý „civilizací“ konzumu, který mnohem více trpí, odříká si a bojuje, ale zato také více žije.Aldous Huxley (1894–1963)
Britský spisovatel, který většinu svého dospělého života prožil ve Spojených státech. Proslavil se svými utopickými a distopickými romány, ale psal i eseje, poezii, povídky, cestopisy a filmové scénáře. Svými názory byl pacifista a humanista, zajímal se o parapsychologii i filozofický mysticismus, obhajoval užívání halucinogenních látek. Své psychedelické zkušenosti popsal v legendární knize The Doors of Perception, která ovlivnila rané hnutí hippies. Konec civilizace (v angličině Brave New World) napsal pod vlivem zpráv z fašistické Itálie a stalinistického Sovětského svazu a inspiroval tak Orwellův román 1984.Marek Holý (1979)

Vystudoval brněnskou konzervatoř. Před studiem JAMU dal přednost angažmá v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. V Praze poté působil několik let v Divadle Na Fidlovačce. V současnosti je členem hereckého souboru Divadla na Vinohradech. Je držitelem Ceny Thálie 2013 v oboru opereta, muzikál za titulní roli v muzikálu Zorro uváděného v Divadle Hybernia.Antiutopický sci-fi román | Nezkrácená verze na 1 mp3 CD | 6 hodin 50 minut
Nahrávka vznikla podle knihy Aldouse Huxleyho Konec civilizace vydané nakladatelstvím Horizont v vroce 1970. Copyright © 1932 by Aldous Huxley. Z anglického originálu Brave New World, vydaného nakladatelstvím Chatto & Windus v Londýně roku 1932 přeložil Josef Kostohryz. Translation © 1970 by Josef Kostohryz. Čte Marek Holý. Režie, hudba, střih a mastering Luboš Koníř. Zvuk Jan Bláha. Natočeno ve studiu Wariete. Ilustrace na obálce © Neil Johnston. Úprava obalu pro CD Jan Mottl. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v červnu 2018.

Kontaktujte nás!

Tituly od stejného interpreta 158