CW002929

9999900000028

Skladem poslední kus, dodáme do 3 pracovních dní

311 Kč s DPH

349 Kč

38 Kč s DPH (11%)

Název našeho devátého řadového alba „Tesař z Nazareta“ dává tušit, že těžiště projektu leží v duchovní oblasti. A skutečně, titulní píseň patří do kategorie, kterou bychom mohli označit jako „keltské spirituály“. Velmi pravděpodobně pochází někdy z období 6. – 7. století, tedy z raně křesťanské éry historie britských ostrovů, která následovala po misii svatého Patrika v Irsku. Píseň s touto tématikou není na albu osamocena – celé CD uzavírá mystická skladba s názvem „Za údolím“, která je zčásti vyznáním a zčásti modlitbou směřující mimo pozemský život.
Ostatních deset skladeb nás ale vrací zpátky do pozemské reality, a to v některých skotských baladách i poměrně drsným způsobem. Balada „Lord Gregory“ ze známé Childovy sbírky je hlavním reprezentantem této kategorie. Na albu není nouze ani o bitvy, jsou tu ztvárněny rovnou tři: v oslavné písni o skotském vítězství nad anglickou armádou u Bannockburn roku 1314, v úsporně aranžovaném eposu o vítězství křižácké armády vedené Richardem I. nad vojsky sultána Saladina u města Arsuf roku 1191, a také ve skladbě „Syn Jakubův, syn Anny“, pojednávající o bitvě mezi dvěma skotskými klany u Carinish roku 1601.
Na své si přijdou i příznivci lehčích, klasicky („bez bicích a basy“) aranžovaných popěvků („Já s tebou nepojedu“, „Můj František je námořník“), moderněji pojatých písní („Krásná Klára“ – nejen s bicími a basou, ale i za přispění všemožných elektronických udělátek) či instrumentálních skladeb v sadě reelů „Zaječí tlapka“. Znalci moravské melodiky se mohou pozastavit nad tím, že píseň „Oral Janko“ skutečně pochází z britských ostrovů a případně z toho vyvozovat smělé hypotézy.
Ať tak či onak, my všichni v Asonanci věříme, že se vám naše nové album bude líbit, což si přejí i autoří tohoto krátkého textíku

Seznam skladeb:
01. Bannockburn
02. Já s tebou nepojedu
03. Oral Janko
04. Tesař z Nazareta
05. Krásná Klára
06. Syn Jakubův, syn Anny
07. Bitva u Arsufu
08. Kolovrátek
09. Můj František je námořník
Trad. / český text Jan Lašťovička
10. Zaječí tlapka (reels)
11. Lord Gregory
12. Za údolím

Kontaktujte nás!

Tituly od stejného interpreta 4